sobota, 2 stycznia 2016

Idealny prezent dla każdego miłośnika zwierząt. Największa niespodzianka tych Świąt.

Długo myślałam, co chciałabym znaleźć pod choinką. 2015 rok minął mi pod znakiem wprowadzania minimalizmu i prostoty w swoje życie, więc w grudniu okazało się, że naprawdę trudno mi stworzyć listę rzeczy, z których rzeczywiście bym się ucieszyła. Coś tam wpisywałam, potem to wykreślałam, ostatecznie zostało kilka mniej lub bardziej luźnych propozycji. Dostałam przepiękny, subtelny, prosty naszyjnik i książkę, którą od dawna chciałam mieć w swojej biblioteczce (o nich na pewno jeszcze napiszę). A, i jeszcze wypad na lodowisko. I choć oczywiście było mi bardzo miło, to jednak ten czwarty prezent wzruszył mnie do łez i jestem pewna, że to o nim będę pamiętać najdłużej.

W tym roku pod choinką znalazłam kota.

UWAGA! WPIS NIE JEST ZACHĘTĄ DO DOSŁOWNEGO OBDAROWYWANIA LUDZI ZWIERZĘTAMI. PRZECZYTAJ PROSZĘ TEKST W CAŁOŚCI I KONIECZNIE ODWIEDŹ WWW.DLASCHRONISKA.PL, GDZIE MOŻESZ ZNALEŹĆ SZCZEGÓŁY AKCJI. 

Wiem, że moi bliscy mają ostatnio sporo problemów z kupieniem mi prezentu. Tu urodziny, tam imieniny, czasem fajnie dostać coś bez okazji, a ja pragnę coraz mniejszej liczby rzeczy materialnych. Większość z nich, po chwili zastanowienia, okazuje się całkowicie niepotrzebna. Nie chcę, żeby potem leżały gdzieś w kącie, zapomniane. Chcę pamiętać o tym, co posiadam. I chcę, żeby te rzeczy były używane i sprawiały mi radość.

Teraz już będę wiedziała, jaki pomysł podsunąć komuś, kto chce mi coś podarować. I każdemu, kto zastanawia się, co kupić bliskiej osobie, która kocha zwierzęta. Kolejnego zwierzaka!

„Wrażliwy, zamknięty w sobie. Myśliciel. Uwielbia ludzi, lecz jego emocje są stonowane. Opanowany, milczący, ale w głębi serca marzący o nowym domku. Jest bardzo nieszczęśliwy w schronisku. Mruczy, ugniata, garnie się do ludzi, ale są to rzadkie chwile, bo wie, że nie jest jedynym potrzebującym czułości. Piękny siedmiolatek. Coraz bardziej zamknięty w sobie. Jest już 2 lata w schronisku, w oczekiwaniu na zmianę swojego losu na lepsze”.


Kilka zdań, a ja miałam łzy w oczach już przy czwartym. Jestem pewna, że istnieje niewiele przedmiotów, które otrzymane w prezencie wywołałyby u mnie takie emocje.

„Mój” kot został znaleziony na stronie www.dlaschroniska.pl. Odwiedziłam to miejsce wcześniej już kilka razy, ale zwyczajnie nie potrafiłam podjąć decyzji. Chciałam wybrać mądrze, więc wczytywałam się w kolejne opisy, szukałam informacji o konkretnych schroniskach, aż w końcu nie potrafiłam już zdecydować się na żadnego zwierzaka. Nie wiedziałam, czy kupować każdemu po  opakowaniu karmy, czy może skupić się na jednym psie lub kocie. A może na tym słodkim jeżu? Które zwierzę najbardziej tego potrzebuje? Obiecywałam sobie, że wrócę jutro i w końcu podejmę jakąś decyzję. Ale to się przeciągało i przeciągało.

Ktoś wybrał za mnie i wiele to dla mnie znaczy. Nie wiem, czemu akurat tego kota, ale jestem przekonana, że bez względu na powód, zrobił coś dobrego.

Jeśli szukacie pomysłu na prezent dla kogoś, kto kocha zwierzęta, nie szukajcie dalej. Jestem przekonana, że doceni taki gest o wiele bardziej niż kolejny, często niezbyt trafiony upominek rzeczowy.

Wejdźcie na stronę www.dlaschroniska.pl, wybierzcie psa, kota, jeża lub jakiekolwiek inne zwierzę i kupcie mu tyle dobrych rzeczy, ile możecie. A potem wydrukujcie zdjęcie razem z opisem, włóżcie do ozdobnej koperty i napiszcie kilka słów od siebie.

To będzie najlepszy prezent.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie komentarz. Bardzo chętnie je czytam i odpowiadam na każde pytanie! Proszę, nie spamuj jednak - nie zapraszaj do siebie i nie podawaj linka do swojego bloga. Znajdę go w Twoim profilu! Dziękuję.