poniedziałek, 15 lutego 2016

Najpopularniejsze polskie blogi kosmetyczne 2016

Już od kilku miesięcy tu i tam pojawiały się pytania, czy planuję nową edycję rankingu blogów kosmetycznych. Zapewniałam, że tak, jednak musiało minąć trochę czasu, zanim znalazłam kilka wolnych dni, żeby się tym zająć. Szalejąca wszędzie grypa w końcu dopadła i mnie, co poskutkowało wieloma godzinami spędzonymi w łóżku. Postanowiłam wykorzystać ten czas tak dobrze, jak się dało, i w ten właśnie sposób w końcu ogarnęłam kolejną, ósmą już edycję popularnego rankingu blogów kosmetycznych. Zapraszam!
ZASADY: W dobrze znanym już wszystkim rankingu pod uwagę wzięłam blogi z blogspotu. W nowej, dodatkowej wersji pojawiły się wszystkie blogi, których autorzy udostępnili mi swoje statystyki. Uwaga – nie jest to w żadnej mierze ranking najlepszych blogów, pamiętajcie o tym! Ot, tylko taka statystyczna ciekawostka, ułatwiająca odkrywanie inspirujących miejsc w sieci i pomagająca osobom szukającym blogerów do współpracy.

Na liście znalazły się blogi, na których w styczniu 2016 pojawił się merytoryczny wpis kosmetyczny, od listopada 2015 do stycznia 2016 na blogu pojawiło się minimum 10 postów i przynajmniej trzy z nich dotyczą urody lub kosmetyków.

Tym razem pozostawiam listę otwartą – skontaktowałam się z dużą grupą blogerów, jednak z oczywistych przyczyn nie udało mi się dotrzeć z wiadomością do każdego. Jeśli więc prowadzisz bloga, który spełnia wszystkie powyższe warunki i ma podpięte Google Analytics pokazujące, że w okresie od 1 listopada 2015 do 31 stycznia 2016 odwiedziło go ponad 15 tys. unikalnych użytkowników, napisz do mnie maila. Granicę 40 tys. UU ustaliłam, dzieląc blogi mniej więcej na pół, dlatego jeśli przy dopisywaniu kolejnych adresów jedna grupa będzie widocznie rosnąć, a druga maleć, zastrzegam sobie prawo do zmiany zarówno tej liczby, jak i progu wejściowego.

Chciałabym jeszcze dodać, że zawsze zastanawiam się, czy wymyślone przeze mnie kryteria są dobre. Najpierw je ustalam, dopiero potem zaczynam całą zabawę z cyferkami i obserwuję, jak niektóre z moich ulubionych blogów wypadają z listy... Proszę, dajcie mi znać, czy coś powinnam zmienić następnym razem.

No to zaczynamy – tym razem trochę inaczej, bo od nowego, bonusowego zestawienia!

blogi mające powyżej 40 tys. UU (od listopada 2015 do stycznia 2016) – alfabetycznie

blogi mające 15–40 tys. UU (od listopada 2015 do stycznia 2016) – alfabetycznie

A teraz czas na tradycyjne już zestawienie stworzone na podstawie liczby obserwatorów.
(alfabetycznie)
1001pasji
(alfabetycznie)
aneczka84
ankowata

(alfabetycznie)
4premiere


Przy okazji zapraszam do śledzenia mnie w mediach społecznościowych:
na snapchacie

oraz na facebooku i bloglovin

Wnioski? Bardzo, bardzo, bardzo dużo blogów kosmetycznych zostało w ostatnich miesiącach porzuconych i/lub usuniętych. Kilka lat temu wszyscy zakładali blogi, teraz tych nowych jest zdecydowanie mniej, ale przez to mają chyba większą szansę się wybić. Podczas zbierania danych odkryłam kilka nieznanych mi wcześniej perełek – mam nadzieję, że wy też po przejrzeniu całej listy dodaliście kilka nowych blogów do obserwowanych!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie komentarz. Bardzo chętnie je czytam i odpowiadam na każde pytanie! Proszę, nie spamuj jednak - nie zapraszaj do siebie i nie podawaj linka do swojego bloga. Znajdę go w Twoim profilu! Dziękuję.